"הסיבה הראשונה שבגללה הגעתי לדבר בפניכם היא ש'המפקד' עמי אילון הזמין אותי. אבל לא פחות חשוב, אני בוגר ומוסמך האוניברסיטה, כך שיש לי פינה מיוחדת בשביל האוניברסיטה. מה עוד שמדובר בפורום כה מכובד ומשפיע", אמר ראש השב"כ.

פורום בכירי המשק, שמתקיים במסגרת פעילות אגודת הידידים הישראלית של האוניברסיטה, בראשותה של מנכ"ל האגודה שירה בן-אור, הוקם במטרה להוביל לשותפויות פוריות בין המנהיגות העסקית במדינת ישראל לבין מפעלים של מצוינות באוניברסיטה. הפורום מורכב מבכירי המשק ומתכנס אחת לשלושה חודשים. בין הבכירים שכבר הופיעו בפני הפורום, שר האוצר יובל שטייניץ, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, שר החינוך גדעון סער ואישים בכירים נוספים. המפגש הנוכחי נערך בחסות חברת רוסריו-קפיטל, בבעלות מר ראובן אבלגון ונגה קנז, בוגרי האוניברסיטה .

את הכנס פתח נשיא האוניברסיטה פרופ' אהרון בן- זאב, שהודה לנוכחים וסקר בפניהם את פעילות האוניברסיטה בחודשים האחרונים. "בשבועות האחרונים פורסם על ידי המל"ג קול קורא להקמת מרכז לאומי לחקר הים התיכון. אוניברסיטת חיפה עומדת בראש קבוצה מובילה הכוללת את מיטב המוסדות האקדמיים בישראל. אנו אלה שהניפו את הדגל של חקר הים ואנחנו מתכוונים להמשיך בכך גם בעתיד".

בין אנשי העסקים שהשתתפו בפורום ניתן היה למצוא את בוגרי האוניברסיטה דוד פתאל יו"ר רשת מלונות פתאל, גבי לסט יו"ר חברת דלק, שמעון אלקבץ יו"ר חברת הראל, ראובן אבלגון יו"ר רוסריו קפיטל, עודד פלר יו"ר כימוביל ועוד, כמו גם את סמי סגול יו"ר כתר, נתן חץ בעלים ומנכ"ל אלוני-חץ, איזי בורוביץ יו"ר כנפיים אחזקות, חיה ואוהד שקד בעלי שקד גלובל גרופ, גד זאבי יו"ר קבוצת זאבי, ליגד רוטלוי מנכ"ל דלין, משה תאומים מנכ"ל גיתם, עמי שגיא יו"ר קבוצת שגיא, שכי גרליץ נשיא ומנכ"ל נס טכנולוגיות, גד פרופר יו"ר אסם, גדעון ביקל יו"ר קבוצת ביקל, אשר רכש לאחרונה את אגרסקו, אריק קרסו מנכ"ל קבוצת קרסו, אברהם קוזניצקי בעלים של חברת מנרב, איתן סטיבה בעלים של קבוצת LR, גדעון המבורגר נשיא ביטוח הראל ויו"ר איגוד חברות הביטוח בישראל, ישראלה שטיר נשיאת קבוצת שטיר ועוד.