אודות אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה


יחד למען אוניברסיטת חיפה וחיזוק ההשכלה הגבוהה

אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל הוקמה במטרה לקדם שותפויות פוריות בין הקהילה העסקית והקהילה הציבורית לבין מפעלי מצוינות אקדמיים, למען אוניברסיטת חיפה ולמען מדינת ישראל בכללותה.

אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה פועלת כעמותה עצמאית לצד האוניברסיטה ומלווה אותה לאורך שנים בתהליך גיוס משאבים ותמיכה ציבורית, המאפשרים לקדם את המחקר וההוראה בישראל.

חברי אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל ניצבים בחוד החנית של המשק הישראלי. לאגודה משתייכים בעלי תפקידים רבים המאיישים עמדות מפתח בכלכלה ובציבוריות הישראלית, וכן בוגרים וידידים בעלי השפעה בקרב הקהילה העסקית והציבורית, שפועלים לצד הנהגת אוניברסיטת חיפה.


נקודת המבט המשותפת לכל החברים באגודת הידידים הינה שחינוך בכלל, והחינוך והמחקר האקדמיים בפרט, הכרחיים לקיומה הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל.

אוניברסיטת חיפה היא מוסד המחקר הגדול ביותר באזור הצפון. יותר מכל מוסד אקדמי אחר בישראל, מתאפיין מרכז ידע ומחקר זה בהרכב אנושי, המייצג את החברה הישראלית על כל גווניה. הפסיפס האנושי המגוון והייחודי הוא הנכס הגדול ביותר העומד לרשותנו בהכשרת עובדים ומנהלים בעולם הגלובאלי והרב תרבותי בו אנו חיים כיום.

לחברי אגודת הידידים והבוגרים תפקיד מרכזי במשימה לאומית חשובה: עיצוב דמותה העתידית של החברה הישראלית.
אנו מוקירים את שותפינו למשימה ומזמינים אותך להצטרף אלינו, להשתלב ולהשפיע.


אגודת הידידים (ע.ר. 580030310) מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה ומאושרת לצורכי תרומות לפי סעיף 46 ו-46 (א) לפקודת מס הכנסה.


אתר האגודה

קידומם של החינוך וההשכלה הגבוהה בישראל הינו תנאי הכרחי להמשך שגשוגה ולביטחונה של מדינת ישראל. כמוסד המחקר הגדול באזור הצפון, המתאפיין בהרכב האוכלוסייה המגוון ביותר מבין המוסדות האקדמיים בישראל, לאוניברסיטת חיפה תפקיד חיוני במימושו של חזון זה. עבורנו באוניברסיטה זוהי שליחות רבת משמעות, המהווה גם אתגר אישי לכל אחת ואחד מאתנו.

בשנים האחרונות עוברת אוניברסיטת חיפה תנופת פיתוח משמעותית ומתחדשת בתחומי ידע ייחודיים. צעדים חשובים אלו מתאפשרים בזכות ידידיה הקרובים של האוניברסיטה, המשלבים באופן מעורר השראה את התנהלותם העסקית עם תרומה לחברה ולקהילה.

אתר זה הינו ערוץ מידע ותוכן החושף את פעילותה הענפה של אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה ואת פועלם של ידידנו הקרובים. כמשפחה וכבית אקדמי, אנו גאים על שותפות זו ויחד נמשיך בפועלה של האגודה לחיזוק אוניברסיטת חיפה וההשכלה הגבוהה בישראל.

צוות האגודה ישמח תמיד לעמוד לרשותכם!

 


האנשים שמאחורי אגודת הידידים


אליענה דן, מנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה בישראל

אליענה בעלת ניסיון עשיר בניהול ובפיתוח משאבים, בדגש על עבודה עם קרנות פילנתרופיות, מוסדות להשכלה גבוהה וגופים העוסקים במחקר ובחינוך. בתפקידה האחרון כיהנה כמנכ"לית עמותת בוגרי 8200, ולפני כן ניהלה בין היתר את מערך הגיוס והשיווק באוניברסיטת חיפה, וכיהנה כמנהלת הדרכה ארצית בחברת 'קידום לך תצטיין'.

אליענה מאמינה בחיבור בין פילנתרופיה לאקדמיה כמנוף לקידום שוויון הזדמנויות באמצעות השכלה גבוהה לכול, מצוינות אקדמית ומחקר חדשני פורץ דרך.

לאליענה תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. היא מתגוררת בחיפה ואם לשני ילדים.

טלפון: 04-8240199 , דואר אלקטרוני : elianadan@univ.haifa.ac.il
ריקי גולדשטיין, מנהלת לשכת מנכ"לית

בהכשרתה התמחתה ריקי ביחסי ציבור, שיווק ודוברות, וכן למדה ניהול ופיתוח משאבי אנוש ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה. היא מנהלת את הלשכה ביד רמה, ואחראית בין היתר על פיתוח ותחזוקה של הקשרים עם חברי האגודה, על הפקת אירועים לאגודה, על הכנת ביקורי תורמים והוצאתם אל הפועל, על תיאום בין האגודה לבין ארגונים בתוך ומחוץ לאוניברסיטה ועוד. ריקי מביאה איתה ניסיון תעסוקתי עשיר בתחום הניהול, הלוגיסטיקה והאדמיניסטרציה, שאותו רכשה בשורה של תפקידים לאורך חייה המקצועיים. בין היתר שימשה כמנהלת האדמיניסטרטיבית של קהילת 'מב"ט נשי', תפקיד שבמסגרתו ניהלה תקציבים גדולים מול גורמים ממשלתיים וגורמי פיקוח, וניהלה צוות של כ-20 עובדים.

טלפון: 04-8240100, דואר אלקטרוני : rgoldstein@univ.haifa.ac.il


חיה שנפ-רודוי, רכזת ידידים ותורמים

חיה בעלת ניסיון עשיר בפיתוח ארגוני במגזר העסקי והחברתי. בעבר שימשה כמנהלת פרויקטים באגף ייעוץ ניהולי בחברת פילת וכרכזת השכלה גבוהה בעיריית טירת כרמל, שם עסקה בייעוץ וגיוס מלגות לסטודנטים. בשנה החולפת פעלה לקידום מחקר במרכז אדמונד י. ספרא לחקר המוח בלקויות למידה באוניברסיטת חיפה. בעלת תואר שני בסוציולוגיה יישומית מאוניברסיטת חיפה.  

טלפון: 04-8249780, דואר אלקטרוני: hrodoy@univ.haifa.ac.il


רונית הראל, רכזת פיננסית

בהכשרתה פסיכולוגית שעשתה הסבה לחשבונאות. בעלת תעודת חשב שכר בכיר מטעם לשכת רואי החשבון.

עבדה במשך מספר שנים עם נוער במצוקה במקביל ללימודי המשך בקרימינולוגיה. לאחר ההסבה עבדה בתחום הפיננסי במספר חברות ספנות בינלאומיות ובתחום הנדל"ן. 

במסגרת עבודתה הנוכחית אחראית על הכנת התקציב, בקרה תקציבית וקשר עם תורמים וספקים. רונית היא אם ל-3 ילדים וסבתא ל-4 נכדים.

טלפון: 04-8249009, דואר אלקטרוני: rharel2@staff.haifa.ac.il


פרופ' רון רובין, חבר ועד מנהל

מיכאל ויינר, חבר ועד מנהל

ענת ברון, חברת ועד מנהל

 

משה גן-צבי, חבר ועד מנהל

רונן טורם, חבר ועד מנהל