אודות אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה


יחד למען אוניברסיטת חיפה וחיזוק ההשכלה הגבוהה

אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל הוקמה במטרה לקדם שותפויות פורות בין הקהילה העסקית והקהילה הציבורית לבין מפעלי מצוינות אקדמיים, למען אוניברסיטת חיפה ולמען מדינת ישראל בכללותה.

אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה פועלת כעמותה עצמאית לצד האוניברסיטה ומלווה אותה לאורך שנים בתהליך גיוס משאבים ותמיכה ציבורית, המאפשרים לקדם את המחקר וההוראה בישראל.

חברי אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל ניצבים בחוד החנית של המשק הישראלי. לאגודה משתייכים בעלי תפקידים רבים המאיישים עמדות מפתח בכלכלה ובציבוריות הישראלית, וכן בוגרים וידידים בעלי השפעה בקרב הקהילה העסקית והציבורית, שפועלים לצד הנהגת אוניברסיטת חיפה.


נקודת המבט המשותפת לכל החברים באגודת הידידים הינה שחינוך בכלל, והחינוך והמחקר האקדמיים בפרט, הכרחיים לקיומה הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל.

אוניברסיטת חיפה היא מוסד המחקר הגדול ביותר באזור הצפון. יותר מכל מוסד אקדמי אחר בישראל, מתאפיין מרכז ידע ומחקר זה בהרכב אנושי, המייצג את החברה הישראלית על כל גווניה. הפסיפס האנושי המגוון והייחודי הוא הנכס הגדול ביותר העומד לרשותנו בהכשרת עובדים ומנהלים בעולם הגלובאלי והרב תרבותי בו אנו חיים כיום.

לחברי אגודת הידידים והבוגרים תפקיד מרכזי במשימה לאומית חשובה: עיצוב דמותה העתידית של החברה הישראלית.
אנו מוקירים את שותפינו למשימה ומזמינים אותך להצטרף אלינו, להשתלב ולהשפיע.


אגודת הידידים (ע.ר. 580030310) מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה ומאושרת לצורכי תרומות לפי סעיף 46 ו-46 (א) לפקודת מס הכנסה.


אתר האגודה

קידומם של החינוך וההשכלה הגבוהה בישראל הינו תנאי הכרחי להמשך שגשוגה ולביטחונה של מדינת ישראל. כמוסד המחקר הגדול באזור הצפון, המתאפיין בהרכב האוכלוסייה המגוון ביותר מבין המוסדות האקדמיים בישראל, לאוניברסיטת חיפה תפקיד חיוני במימושו של חזון זה. עבורנו באוניברסיטה זוהי שליחות רבת משמעות, המהווה גם אתגר אישי לכל אחת ואחד מאתנו.

בשנים האחרונות עוברת אוניברסיטת חיפה תנופת פיתוח משמעותית ומתחדשת בתחומי ידע ייחודיים. צעדים חשובים אלו מתאפשרים בזכות ידידיה הקרובים של האוניברסיטה, המשלבים באופן מעורר השראה את התנהלותם העסקית עם תרומה לחברה ולקהילה.

אתר זה הינו ערוץ מידע ותוכן החושף את פעילותה הענפה של אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה ואת פועלם של ידידנו הקרובים. כמשפחה וכבית אקדמי, אנו גאים על שותפות זו ויחד נמשיך בפועלה של האגודה לחיזוק אוניברסיטת חיפה וההשכלה הגבוהה בישראל.

צוות האגודה ישמח תמיד לעמוד לרשותכם!

 


האנשים שמאחורי אגודת הידידים


שירה בן-אור, מנכ"לית אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל

שירה בן-אור בעלת תארים בספרות אנגלית, בבלשנות ובתקשורת מאוניברסיטת בר-אילן, ובוגרת תוכנית ההכנה ללימודי רפואה באוניברסיטת בוסטון, ארה"ב. שירה מגייסת משאבים בכירה, בעלת ניסיון רב שנים בניהול ובהובלה של קמפיינים גדולים לפיתוח וגיוס משאבים, עם ניסיון עתיר ומוכח בגופים אקדמיים ופילנתרופיים מהמובילים בישראל. שימשה בעבר כסמנכ"ל שותפויות ופיתוח משאבים בקרן רש"י ובשורה של תפקידים בכירים במערך פיתוח המשאבים של אוניברסיטת בר-אילן. בתפקידה כמנכ"לית אגודת הידידים בין השנים 2009 - 2014 הובילה קמפיין פיתוח מאסיבי שהסתכם בגיוס של כ-20 מיליון דולר על פני חמש שנים לטובת תנופת הפיתוח באוניברסיטה. שירה מביאה לתפקיד מערך קשרים עשיר ומסועף עם פילנתרופים, אישי ציבור ואנשי עסקים בכירים בארץ וברחבי העולם, יחסי אנוש מעולים, ניסיון עצום ומומחיות בפיתוח משאבים, גישה פרו-אקטיבית ויכולת מוכחת להניע לפעולה ולחבר בין משאבים כלכליים לבין מטרות פילנתרופיות כדי לקדם פרויקטים לטובת הארגון ולתועלת מדינת ישראל. שירה נשואה לגדעון, עורך דין, ואם לשלושה בנים ששניים מהם משרתים כעת בצה"ל. בזמנה החופשי היא נהנית מטיולים ומפעילות ספורטיבית.

טלפון: 04-8249016 , דואר אלקטרוני : sbenor@univ.haifa.ac.il
ריקי גולדשטיין, מנהלת לשכת מנכ"לית אגודת הידידים

בהכשרתה התמחתה ריקי ביחסי ציבור, שיווק ודוברות, וכן למדה ניהול ופיתוח משאבי אנוש ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה. היא מנהלת את הלשכה ביד רמה, ואחראית בין היתר על פיתוח ותחזוקה של הקשרים עם חברי האגודה, על הפקת אירועים לאגודה, על הכנת ביקורי תורמים והוצאתם אל הפועל, על תיאום בין האגודה לבין ארגונים בתוך ומחוץ לאוניברסיטה ועוד. ריקי מביאה איתה ניסיון תעסוקתי עשיר בתחום הניהול, הלוגיסטיקה והאדמיניסטרציה, שאותו רכשה בשורה של תפקידים לאורך חייה המקצועיים. בין היתר שימשה כמנהלת האדמיניסטרטיבית של קהילת 'מב"ט נשי', תפקיד שבמסגרתו ניהלה תקציבים גדולים מול גורמים ממשלתיים וגורמי פיקוח, וניהלה צוות של כ-20 עובדים.

טלפון: 04-8240100, דואר אלקטרוני : rgoldstein@univ.haifa.ac.il


חן שקד, רכזת קשרי ידידים ובוגרים

חן סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. 

טלפון: 04-8249780, דואר אלקטרוני: israelifriends@univ.haifa.ac.ilהמנהיגות המתנדבת של אגודת הידידים


יוסי אלבז, חבר ועד מנהל

איקה אברבנאל (אל"מ, מיל.), יו"ר פורום לקידום בית הספר לאמנויות
איתן אדרס, יו"ר פורום לקידום בית הספר למדעי המדינה
שמעון שובל,  יו"ר המכון לארכיאולוגיה ע"ש זינמן

רונן טורם, חבר ועד מנהל

דגנית סלנט, חברת פורום חזון ואסטרטגיה
ד"ר אביגדור זוננשיין, יו"ר פורום חזון ואסטרטגיה
יובל יונה, יו"ר פורום הקמת ארגון הבוגרים