אודות אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה


יחד למען אוניברסיטת חיפה וחיזוק ההשכלה הגבוהה

אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל הוקמה במטרה לקדם שותפויות פוריות בין הקהילה העסקית והקהילה הציבורית לבין מפעלי מצוינות אקדמיים, למען אוניברסיטת חיפה ולמען מדינת ישראל בכללותה.

אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה פועלת כעמותה עצמאית לצד האוניברסיטה ומלווה אותה לאורך שנים בתהליך גיוס משאבים ותמיכה ציבורית, המאפשרים לקדם את המחקר וההוראה בישראל.

חברי אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה בישראל ניצבים בחוד החנית של המשק הישראלי. לאגודה משתייכים בעלי תפקידים רבים המאיישים עמדות מפתח בכלכלה ובציבוריות הישראלית, וכן בוגרים וידידים בעלי השפעה בקרב הקהילה העסקית והציבורית, שפועלים לצד הנהגת אוניברסיטת חיפה.


נקודת המבט המשותפת לכל החברים באגודת הידידים הינה שחינוך בכלל, והחינוך והמחקר האקדמיים בפרט, הכרחיים לקיומה הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל.

אוניברסיטת חיפה היא מוסד המחקר הגדול ביותר באזור הצפון. יותר מכל מוסד אקדמי אחר בישראל, מתאפיין מרכז ידע ומחקר זה בהרכב אנושי, המייצג את החברה הישראלית על כל גווניה. הפסיפס האנושי המגוון והייחודי הוא הנכס הגדול ביותר העומד לרשותנו בהכשרת עובדים ומנהלים בעולם הגלובאלי והרב תרבותי בו אנו חיים כיום.

לחברי אגודת הידידים והבוגרים תפקיד מרכזי במשימה לאומית חשובה: עיצוב דמותה העתידית של החברה הישראלית.
אנו מוקירים את שותפינו למשימה ומזמינים אותך להצטרף אלינו, להשתלב ולהשפיע.


אגודת הידידים (ע.ר. 580030310) מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה ומאושרת לצורכי תרומות לפי סעיף 46 ו-46 (א) לפקודת מס הכנסה.


קידומם של החינוך וההשכלה הגבוהה בישראל הינו תנאי הכרחי להמשך שגשוגה ולביטחונה של מדינת ישראל. כמוסד המחקר הגדול באזור הצפון, המתאפיין בהרכב האוכלוסייה המגוון ביותר מבין המוסדות האקדמיים בישראל, לאוניברסיטת חיפה תפקיד חיוני במימושו של חזון זה. עבורנו באוניברסיטה זוהי שליחות רבת משמעות, המהווה גם אתגר אישי לכל אחת ואחד מאתנו.

בשנים האחרונות עוברת אוניברסיטת חיפה תנופת פיתוח משמעותית ומתחדשת בתחומי ידע ייחודיים. צעדים חשובים אלו מתאפשרים בזכות ידידיה הקרובים של האוניברסיטה, המשלבים באופן מעורר השראה את התנהלותם העסקית עם תרומה לחברה ולקהילה.

אתר זה הינו ערוץ מידע ותוכן החושף את פעילותה הענפה של אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה ואת פועלם של ידידנו הקרובים. כמשפחה וכבית אקדמי, אנו גאים על שותפות זו ויחד נמשיך בפועלה של האגודה לחיזוק אוניברסיטת חיפה וההשכלה הגבוהה בישראל.

צוות האגודה ישמח תמיד לעמוד לרשותכם!

 


האנשים שמאחורי אגודת הידידים

יואל פלדשו, נשיא אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה בישראל

יואל פלדשו בעל ניסיון רב ועשיר בתפקידים בכירים מאוד במגוון תחומים, ובהם טכנולוגיה, תעשייה, מסחר, תקשורת, תחבורה, תעופה, ביטחון ועוד. בין התפקידים הרבים שמילא נמנים מנהל רשות התעופה האזרחית, מנכ"ל אל-על, מנכ"ל נשר, מנכ"ל צ'מפיון מוטורס ועוד. בתפקידיו הצבאיים פיקד על להק כוח אדם ולהק מודיעין בחיל האוויר, ולפני כן שימש כמפקד בסיס וכמפקד טייסת F-15.

במקביל לעיסוקיו במשק עוסק פלדשו באופן נרחב בפעילות חברתית במגזר השלישי, ומשמש כיו"ר וכחבר ועד מנהל בעמותות ובתחום החינוך, הרפואה, המדע ועוד. יואל פלדשו הוא בוגר אוניברסיטת חיפה ושותף לחזון הפיתוח האקדמי והפיזי שלה.

דואר אלקטרוני: jfeldschuh@univ.haifa.ac.il


אליענה דן, מנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה בישראל

אליענה בעלת ניסיון עשיר בניהול ובפיתוח משאבים, בדגש על עבודה עם קרנות פילנתרופיות, מוסדות להשכלה גבוהה וגופים העוסקים במחקר ובחינוך. בתפקידה האחרון כיהנה כמנכ"לית עמותת בוגרי 8200, ולפני כן ניהלה בין היתר את מערך הגיוס והשיווק באוניברסיטת חיפה, וכיהנה כמנהלת הדרכה ארצית בחברת 'קידום לך תצטיין'.

אליענה מאמינה בחיבור בין פילנתרופיה לאקדמיה כמנוף לקידום שוויון הזדמנויות באמצעות השכלה גבוהה לכול, מצוינות אקדמית ומחקר חדשני פורץ דרך.

לאליענה תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. היא מתגוררת בחיפה ואם לשני ילדים.

טלפון: 052-8336555 , דואר אלקטרוני:  elianadan@univ.haifa.ac.il


ריקי גולדשטיין, מנהלת לשכה וקשרי תורמים

בהכשרתה התמחתה ריקי ביחסי ציבור, שיווק ודוברות, וכן למדה ניהול ופיתוח משאבי אנוש ביחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה.

היא מנהלת את הלשכה ביד רמה, ואחראית בין היתר על פיתוח ותחזוקה של הקשרים עם חברי האגודה, על הפקת אירועים לאגודה, על הכנת ביקורי תורמים והוצאתם אל הפועל, על תיאום בין האגודה לבין ארגונים בתוך ומחוץ לאוניברסיטה ועוד.

ריקי מביאה איתה ניסיון תעסוקתי עשיר בתחום הניהול, הלוגיסטיקה והאדמיניסטרציה, שאותו רכשה בשורה של תפקידים לאורך חייה המקצועיים. בין היתר שימשה כמנהלת האדמיניסטרטיבית של קהילת 'מב"ט נשי', תפקיד שבמסגרתו ניהלה תקציבים גדולים מול גורמים ממשלתיים וגורמי פיקוח, וניהלה צוות של כ-20 עובדים.

טלפון: 04-8240100, דואר אלקטרוני: rgoldstein@univ.haifa.ac.il


חיה שנפ-רודוי, מנהלת שותפויות

חיה בעלת ניסיון עשיר בפיתוח ארגוני במגזר העסקי והחברתי. בעבר שימשה כמנהלת פרויקטים באגף ייעוץ ניהולי בחברת פילת וכאחראית תחום השכלה גבוהה בעיריית טירת כרמל, שם עסקה בייעוץ ובגיוס משאבים לפיתוח התחום. טרם כניסתה לאגודת הידידים פעלה לקידום מחקר במרכז אדמונד י. ספרא לחקר המוח בלקויות למידה באוניברסיטת חיפה.

במסגרת תפקידה באגודת הידידים אמונה חיה על יצירת חיבורים אסטרטגיים בין האוניברסיטה ופעילויותיה לבין גופים מובילים מהפילנתרופיה והמגזר העסקי. בנוסף אחראית על תחום העזבונות.

בעלת תואר שני בסוציולוגיה יישומית מאוניברסיטת חיפה.  

טלפון: 04-8249780, דואר אלקטרוני: hrodoy@univ.haifa.ac.il


ספיר הרשקוביץ, מנהלת תחום חברות ואחריות תאגידית

ספיר מגיעה מעולם ההייטק, הן מהפן הטכנולוגי והן מהפן האנושי. היא בעלת ניסיון רב בעבודה מול חברות מובילות בתחום ההייטק ובכלל. בתפקידה האחרון כיהנה ספיר מנכ"לית עמותת בוגרי יחידת אופק 324, יחידת התוכנה של חיל האוויר.

בתפקידה באגודת הידידים ספיר מנהלת את החיבור לתחום אחריות תאגידית בחברות מובילות ומגייסת משאבים עבור מחקרים ותוכניות אימפקט במגוון תחומים.

טלפון: 04-8240536, דואר אלקטרוני: shershkoviz@univ.haifa.ac.il


גלית גרינברג ללוש, אחראית דיגיטל, קהילות ושיתופי פעולה

גלית היא אדריכלית ומעצבת פנים בהכשרתה, וגם עסקה בכך מספר שנים. בעלת ניסיון בניהול קהילות ברשתות החברתיות, ביצירת תכנים, בהפקה ובעיצוב אירועים וכנסים ובעיצוב גרפי.

במסגרת תפקידה באגודת הידידים גלית אחראית על שימור הקשר עם קהילות הידידים/ות והבוגרים/ות של האוניברסיטה, הפקה של תכנים ואירועי קהילה, ניהול שוטף של שיתופי פעולה של אגודת הידידים עם גורמים בקהילה, וכן על הנוכחות הדיגיטלית והנכסים הדיגיטליים של האגודה. 

לגלית תואר ראשון באדריכלות ותכנון עירוני מהטכניון, היא מתגוררת בחיפה עם בן זוגה ושני ילדיהם.

טלפון: 04-8288240, דואר אלקטרוני: ggreenb1@univ.haifa.ac.il


רונית הראל, רכזת פיננסית

בהכשרתה רונית היא פסיכולוגית שעשתה הסבה לחשבונאות. בעלת תעודת חשב שכר בכיר מטעם לשכת רואי החשבון.

עבדה במשך מספר שנים עם נוער במצוקה במקביל ללימודי המשך בקרימינולוגיה. לאחר ההסבה עבדה בתחום הפיננסי במספר חברות ספנות בינלאומיות ובתחום הנדל"ן. 

במסגרת עבודתה הנוכחית אחראית על הכנת התקציב, בקרה תקציבית וקשר עם תורמים וספקים. רונית היא אם ל-3 ילדים וסבתא ל-4 נכדים.

טלפון: 04-8249009, דואר אלקטרוני: rharel2@staff.haifa.ac.il


חברי הועד המנהל

פרופ' רון רובין
פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה

פרופסור רון רובין הוא מומחה להיסטוריה אמריקאית, בעל דוקטורט בהיסטוריה מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי (1986). פרופ’ רובין כיהן כחבר סגל באוניברסיטת חיפה במשך למעלה מעשרים שנים, במהלכן מילא תפקידים רבים באוניברסיטה, ובהם דקן הסטודנטים. בשנת 2006 הצטרף פרופ’ רובין לאוניברסיטת ניו יורק (NYU ) היוקרתית, שם כיהן בין היתר כמשנה הבכיר לרקטור והיה אמון על הקמת שני קמפוסים בינלאומיים של NYU – באבו דאבי ובשנחאי.

פרופ’ רובין הוא מחברם של שישה ספרים ועשרות מאמרים. בין היתר כתב על ההיבטים הפוליטיים, התרבותיים והתקשורתיים של המלחמה הקרה בין ארה”ב ובריה”מ לשעבר (בהוצאת אוניברסיטת פרינסטון), ועל פוליטיקה ותרבות באקדמיה האמריקנית.

כמי שצמח בתוך האוניברסיטה וכיהן כדקן הסטודנטים, לפרופ’ רובין הכרות עמוקה עם קהילת הסטודנטים המגוונת של האוניברסיטה – המהווה את תמונת הראי של החברה הישראלית. תפקידה של האוניברסיטה הוא להעניק את הכלים, המבוססים על ידע אקדמי וחשיבה ביקורתית, שבאמצעותם יוכלו בוגרי האוניברסיטה לתפוס את מקומם בכל שדרות ההנהגה של החברה הישראלית.


שרון זייד
שרון זייד, סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה

מר זייד מביא עמו ניסיון עשיר בחברות גדולות במשק הישראלי.

לפני הצטרפותו לאוניברסיטה כיהן כמנכ"ל קבוצת ברן, חברת ההנדסה החזקה בישראל.

למר זייד היכרות מעמיקה עם האוניברסיטה ועם חזון הקיימות שלנו. במשך חמש שנים לפני כניסתו לתפקיד מנכ"ל האוניברסיטה הוא כיהן כחבר הוועד המנהל, כשלאורך כל התקופה הוא גילה מעורבות רבה.


רו"ח ענת ברון
רו"ח ענת ברון, סמנכ"לית כספים ובקרה, אוניברסיטת חיפה

רו"ח ענת ברון הינה סמנכ"לית כספים ובקרה של אוניברסיטת חיפה. אחראית על תחומי החשבות, תקציב ובקרה, גזברות, שכר וכן רכש ולוגיסטיקה.

ענת היא רו"ח מוסמכת, בעלת תואר BA בכלכלה וחשבונאות ו- MBA במנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת חיפה. 
 
לרו"ח ברון ניסיון רב של כ- 20 שנה בפיננסים, חשבונאות וביקורת. לפני הצטרפותה לאוניברסיטת חיפה, כיהנה כסמנכ"לית הכספים של HAIFA GROUP (לשעבר חיפה כימיקלים בע"מ), חברה גלובלית העוסקת בייצור ושיווק דשנים. לפני כן, ענת ברון היתה מנהלת ביקורת בכירה בדלויט, במסגרת תפקיד זה ניהלה התקשרויות ביקורת בחברות ציבוריות ופרטיות ממגוון מגזרים.


משה גן צבי
משה גן צבי

משה חבר באגודת הידידים מאז שנת 2019 וחבר הוועד המנהל החל משנת 2021. משה תורם רבות להרחבת מעגל הידידים באגודה, יזם וקידם שותפות בין "חדרים"  לחוג לתולדת עם ישראל - חדרים ממומן מקרן היכל אליהו.

משה מכהן כמנכ"ל וכדירקטור בקבוצת חברות משפחתית בענף החלפים לרכב וציוד חקלאי. תחומי עיסוק החברות הם ייצור ויבוא חלפים לרכב, יבוא ציוד חקלאי  ונדל"ן. בתפקידיו הנוספים מכהן משה כיו"ר אגודת ידידי הסימפונית חיפה, כחבר הנהלת עמותת "היכל אליהו", כחבר ועדת ההיגוי במרכז "חדרים" - בי"ס הריאלי חיפה וכחבר הנהלת עמותת מט"י חיפה.

בין תפקידיו בעבר שימש משה כסגן יו"ר אגודת הידידים של המרכז הרפואי רמב"ם, כחבר מועדון רוטרי חיפה, כחבר הנהלת התאחדות התעשיינים - סניף חיפה והצפון וכחבר הנהלת לשכת המסחר חיפה.

משה בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, אוניברסיטת בר-אילן. בוגר תואר שני בתולדות עם-ישראל, אוניברסיטת חיפה.


אסתי פפר
אסתי פפר

אסתי כיהנה בשורה של תפקידי ניהול בכירים בחברות היי-טק מובילות עוד מימי ראשיתה של התעשייה בישראל. בין היתר שימשה כמנהלת שיווק ב-IBM ובמט"ח, כיו"ר עמותת מו"ח (מחשבים וחינוך), כדירקטורית בקרן רקאנטי ובמט״י רעננה ועוד.

אסתי בעלת קשרים ענפים המסייעים רבות לעמותה באיתור תורמים פוטנציאליים לאוניברסיטה.

נכנסה לתפקידה כחברת הוועד המנהל של אגודת הידידים בשנת 2022.


עו"ד יואב אלקלעי
עו"ד יואב אלקלעי

יואב שותף בכיר ועורך פטנטים במשרד עורכי-הדין פרל-כהן בתל-אביב. מומחה בהגנה על קניין רוחני ובתמיכה בחוזים, רישיונות מסחריים והגבלים עסקיים. מייעץ ללקוחות בתכנון אסטרטגי, מסחור פטנטים, מיזוגים ורכישות ועוד.

בתפקידים קודמים שימש יואב כמנהל תחום הקניין הרוחני בחברת אמדוקס, ועבד במחלקת הקניין הרוחני של IBM, הן בישראל והן בארה"ב.

עו"ד אלקלעי הוא בעל תואר ראשון ושני במשפטים ותואר ראשון במדעי המחשב, כולם מאוניברסיטת חיפה. נכנס לתפקידו כחבר הוועד המנהל של אגודת הידידים בשנת 2022.