חברים יקרים,

אירוע רדף אירוע בשנה החולפת, והנה אנחנו כבר ב-2019 – שנה נוספת של פיתוח מואץ להגשמת חזון המולטיברסיטה, שיישומו כבר נמצא בהילוך גבוה.

אנחנו פותחים את השנה עם מינויה המצוין של גליה אלבין לנשיאה של אגודת הידידים. גליה מביאה איתה תועפות של ניסיון, יכולות והתלהבות, ופעולותיה כבר החלו להניב פירות. אין ספק שגליה תהווה נכס חשוב לאוניברסיטה ולאגודה, ושמינויה יסייע לנו להרחיב את הפעילות ולעשות עוד יותר למען האוניברסיטה. אני קוראת לכולכם להצטרף אלינו לאגודה ולקחת חלק פעיל בעשייה.

באיגרת זו אנו מדווחים על ההתקדמות בפיתוח קמפוס הנמל בעיר התחתית, על גילוי מרתק של עדויות לייצור האלכוהול הקדום בעולם במערה בכרמל, על מציאת דיוקן נדיר של ישו הצעיר מהתקופה הביזנטית בשבטה ועוד.


אני מאחלת לכולנו שנה אזרחית טובה והמשך עשייה ופריחה.

קריאה נעימה,

שירה בן-אור
מנכ"לית אגודת הידידיםפתיחההנשיאה החדשה

נשיאה חדשה לאגודת הידידים – גליה אלבין

אשת העסקים גליה אלבין מונתה לנשיאה החדשה של אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה בישראל. אלבין משמשת כיו"ר חברת האחזקות אלמדיה (Almedia), ובנוסף לתפקידיה העסקיים עוסקת בפעילות חברתית ציבורית, תרבותית ופילנטרופית ענפה ומגוונת.
לאחר מינויה אמרה הנשיאה החדשה: "בכוונתי לפעול יחד עם צוות האגודה כדי להגדיל את מעגל הידידים והתומכים באוניברסיטה, ולהפיח רוח גבית בתנופת הפיתוח שעתידה לחולל שינוי משמעותי בעיר חיפה ובצפון המדינה".
מנכ"לית אגודת הידידים, שירה בן-אור, בירכה את אלבין והוסיפה: "אין ראויה יותר מגליה לתפקיד. הצטרפותה כנשיאה תצעיד את אגודת הידידים קדימה ותעזור להרחיב את הפעילות הענפה שלנו לקידום אוניברסיטת חיפה".
נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין אמר כי הנשיאה החדשה היא נכס חשוב לאוניברסיטה: "אלבין היא חיפאית גאה, יצירתית ומצליחה, ואני בטוח שהיא תסייע לנו רבות בהפיכת חזון המולטיברסיטה למציאות בשטח".

ידיעות על המינוי פורסמו במוסף 'ממון' של ידיעות אחרונות, ברדיו חיפה ובכלבו חיפה והצפון.קמפוס העיר

שלב נוסף בהתבססות האוניברסיטה באיזור הנמל: נחנך בניין דילן טאובר בעיר התחתית

בניין דילן טאובר בעיר התחתית, התוספת החדשה לקמפוס העיר, נחנך בערב חגיגי בהשתתפות ראש העיר חיפה, הנהלת האוניברסיטה ואורחים מכובדים. הנשיא פרופ' רון רובין סיפר לנוכחים על מימוש חזון המולטיברסיטה בשטח, ולאחר מכן השתתף בטקס קביעת המזוזה בבניין החדש יחד עם ראש העיר לשעבר יונה יהב, רב הקמפוס יוסי שטמלר, יו"ר הוועד המנהל מולי אדן ויו"ר חבר הנאמנים והתורם לבניין פרופ' אלפרד טאובר.
בניין דילן טאובר מתפרש על שטח של 1.15 דונם ושטח בנוי של 2,500 מ"ר בשתי קומות. הבניין מצטרף אל שלושת הבניינים הקיימים בעיר התחתית, ואליהם יצטרף בקרוב בניין נוסף ברחוב פאלמר 4. בניינים אלה מהווים יחד את 'קמפוס העיר', שבו יוקם בית הספר הראשון מסוגו בארץ למדעי הנתונים (שיכלול את החוגים למדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה).
"זהו יום מרגש, שבו החזון שהצגנו הופך למציאות", אמר פרופ' רובין והוסיף: "התחייבנו להגדיל את המעורבות במרקם העירוני של חיפה, ועם פתיחת הבניין החדש אנחנו עושים צעד משמעותי בכיוון הנכון. קמפוס העיר ימשוך אלפי סטודנטים, שיהוו חלק בלתי נפרד מהאקלים הייחודי של העיר התחתית בחיפה – מיזוג של אקדמיה ומחקר, היי-טק ביו-רפואי וחיי לילה תוססים".
שר החינוך נפתלי בנט שלח ברכה מצולמת לאירוע, שבה אמר כי מדובר בצעד שכולם ירוויחו ממנו: "השילוב בין אקדמיה איכותית לתרומה לחברה ולמדינה הוא הנוסחה הנכונה", דברי השר.
ראש העיר לשעבר יונה יהב אמר לראשי האוניברסיטה, כי במעשיהם הם מתקנים עיוות היסטורי שנעשה עם הקמת המוסדות האקדמיים הרחק מהמרכז העירוני. "הקמת קמפוס העיר", הוסיף יהב, "מהווה הבעת אמון של האוניברסיטה בעיר התחתית, והיא מצטרפת לאמון של גופים נוספים שקבעו במקום את מושבם".

ידיעות על האירוע פורסמו בכלבו חיפה והצפון, בחיפהחיפה וב news1חדשות בפסגהמחיפה לשנחאי

האוניברסיטה חנכה קמפוס ללימודים בינתחומיים בסין

אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה הסיניתECNU - East China Normal University חנכו קמפוס משותף בשנחאי, שיתמקד בלימודים בינתחומיים חדשניים בביו-רפואה, מדעי המוח, מדעי הסביבה ועוד.

הקמפוס, שהוקם כחלק מה-Zizhu International Education Park בשנחאי, צפוי להפוך לבסיס ידע עולמי בינתחומי שיכלול משרדים, מעבדות מתקדמות, כיתות ממוחשבות, חדרי סמינרים ושטחי עבודה לסטודנטים לתארים מתקדמים.

נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין אמר, כי "שיתוף פעולה אקדמי בין שתי האוניברסיטאות המובילות יתרום לכלכלה, לתדמית, למחקר ולפיתוח של ישראל בגבולות הענק הסיני ובעולם בכלל".
רקטור האוניברסיטה, פרופ' גוסטבו מש, הוסיף: "זהו יום חג לאקדמיה בישראל ובסין. בעידן הגלובליזציה קיימת חשיבות רבה בלמידה ומחקר משותפים של מוסדות שונים".
שר החינוך נפתלי בנט ברך על שיתוף הפעולה ואמר: "זהו רגע בלתי רגיל של איחוד כוחות ומוחות בין האומה הסינית המפוארת לבין העוצמה המדעית הישראלית".

ידיעות על חנוכת הקמפוס פורסמו בכלי תקשורת בארץ ובעולם, ובהם העיתון כלכליסט בעברית ובאנגלית, ואתר Ynet.


בירה בת 13 אלף שנה

העדות הקדומה בעולם לייצור אלכוהול התגלתה במערת רקפת בכרמל

שרידים שמעידים על הכנת משקה אלכוהולי לפני כ-13 אלף שנה התגלו במערת רקפת בכרמל ומהווים את העדות הקדומה ביותר ליצור אלכוהול בעולם. השרידים התגלו במחקר משותף של חוקרים מאוניברסיטת חיפה ומאוניברסיטת סטנפורד.

האלכוהול, ככל הנראה סוג של בירה מדגנים מותססים, יוצר על ידי בני התרבות הנטופית שחיו באותה תקופה באזור, והוא מקדים בכחמשת-אלפים שנים את האתר הקדום ביותר עד כה שבו נמצאה עדות לייצור אלכוהול, ושנמצא בצפון סין.
בני התרבות הנטופית, שחיו לפני כ-15,000-11,500 שנים, היו מן הראשונים בעולם לנטוש את חיי הנוודות ולעבור להתיישבות קבע הכוללת הקמת מבנים בעלי יסודות אבן. הר הכרמל היה מן החשובים והצפופים במערכת היישוב הנטופית, ואתרים נאטופים בכרמל ובסביבתו נחקרים על ידי ארכיאולוגים מאוניברסיטת חיפה כבר עשרות שנים.

פרופ' דני נדל, ממכון זינמן לארכיאולוגיה, שמוביל את החפירות במערת רקפת, ופרופ' דני רוזנברג, ראש החוג לארכיאולוגיה, התראיינו בנושא לכתבה נרחבת ששודרה במגזין "שישי" בערוץ 10. להמשך הכתבה באתר האוניברסיטה.


ניידים מסוכנים

מחקר חדש מפלח את הסיכון לשימוש בטלפון תוך כדי נהיגה לפי האישיות

מחקר חדש שנערך באוניברסיטה בשיתוף עם עמותת 'אור ירוק' ובמימון איגוד חברות הביטוח בישראל, חושף כי נהגים צעירים (בני 22-17) העושים שימוש נרחב ברשתות החברתיות (לא במהלך נהיגה) משתמשים יותר בטלפון הסלולארי גם בזמן נהיגה, פעולה המגדילה באופן משמעותי את הסיכון למעורבות בתאונת דרכים.

מהמחקר עולה, כי נהגים צעירים חשופים לגירויים רבים בזמן הנהיגה, והדבר בא לידי ביטוי בקריאה ושליחת מסרונים, קריאת דוא"ל, גלישה באינטרנט, שימוש בנגני מוזיקה ועוד.

עורכי המחקר, ראש החוג לשירותי אנוש פרופ' גיל לוריא, והדוקטורנט ארז קיטה המכהן גם כמנכ"ל עמותת אור ירוק מסבירים כי "ככל שנבין טוב יותר את המאפיינים הייחודיים של אוכלוסיית הנהגים הצעירים, כך נוכל למקד את הפעולות כדי לצמצם את התופעה ולהציל חיים. הבנת המנגנונים המקשרים בין גורמי אישיות לשימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה תאפשר לאנשי מקצוע לפתח תכניות התערבות בהתאם לפרופיל אישיותי, שיעזרו לנהגים להימנע משימוש בטלפון סלולארי בזמן נהיגה ובכך להקטין את הסיכון לתאונות דרכים".

הממצאים פורסמו במוסף ממון של ידיעות אחרונות, ופרופ' לוריא התראיין לכתבה שפורסמה במגזין של עיתון מעריב.


לפתע ראיתי זוג עיניים

ציור קיר נדיר של ישו הצעיר מהתקופה הביזנטית התגלה בשבטה


ציור קיר מהתקופה הביזנטית שבו מתואר ישוע הנוצרי כנער צעיר, הראשון מסוגו בארץ מתקופה זו, התגלה בחפירות שערכה האוניברסיטה בשבטה שבנגב. ציור הקיר נמצא בכנסייה הצפונית בשבטה, והוא מתאר ככל הנראה את סצינת הטבלתו של ישוע על ידי יוחנן המטביל, שזוהה גם הוא בציור.

"בגלל מצב השימור הגרוע של ציור הקיר, שבו נותרו שרידים מעטים של צבע בלבד, ובגלל המיקום הגבוה שמקשה על ראייתו, קל היה לפספס את קיומו בחפירות קודמות שנערכו באתר", סיפרה ד"ר אמה מעיין-פנר מהחוג לתולדות האמנות, שגילתה את הציור. "לפתע", הוסיפה, "אולי בגלל שקרני השמש בדיוק האירו את המקום, הבטתי למעלה וראיתי זוג עיניים מביטות בי בחזרה".

פרויקט החפירות בשבטה, בהובלתו של פרופ' גיא בר עוז מהחוג לארכיאולוגיה, מתקיים זה מספר שנים והוביל ללא מעט גילויים חדשים על הסיבות לקריסת החברה הביזנטיות בנגב במאה השביעית לספירה. ואולם מציאת ציור הקיר המראה את פניו של ישוע הצעיר הוא יוצא דופן ומשמעותי אפילו עבור הפרויקט הנוכחי. הזיהוי של ד"ר מעיין-פנר, יחד עם ראש המגמה לשימור בחוג לארכיאולוגיה, ד"ר רוית לין, הוא הראשון שהתגלה בכנסייה ביזנטית בארץ ישראל – מקום לידתה של הנצרות.

ידיעות על התגלית הנדירה התפרסמו בכתב העת היוקרתי Antiquity, באתרים וואלה!News ו-Ynet, בעיתונים מעריב, הארץ באנגלית ובעברית, בתחנות הרדיו גלי צה"ל וכאן רשת ב', ב-Fox News, בג'רוזלם פוסט ובכלי תקשורת נוספים.
אתר המדע הפופולארי LIVE SCIENCE כלל את התגלית ברשימה המחייבת " 10 Fascinating Biblical-Era Discoveries from 2018". לכתבה המפורטת באתר האוניברסיטה


זמן איכות

מחקר חדש מצא שחולי אלצהיימר מפתחים קשרי גומלין עם מטפלים

מחקר חדש של ליאורה כהן, דוקטורנטית בחוג לגרונטולוגיה-מדעי הזקנה, תיעד 120 מפגשים בין מטפלים לזקנים חולי אלצהיימר, שצולמו בארוחות ובמהלך משחק חברתי - שתי פעילויות הנטועות בסדר היום המוסדי - ובמפגשים פתוחים שנערכו במיוחד.

המחקר חשף כי דווקא הרגעים שאינם חלק משגרת היום של המוסד, שבהם המטפלים פשוט נמצאו 'אחד על אחד' עם האנשים שבטיפולם, היו היעילים ביותר לקשר וגרמו גם למטופלים המסוגרים ביותר להיפתח ולהגיב לתקשורת.
כהן ערכה את המחקר בהנחיית ראש החוג, פרופ' יובל פלגי, וד"ר אפרת שר-צנזור מהתוכנית הבינתחומית להתפתחות הילד, פרופ' דוד אופנהיים מהחוג לפסיכולוגיה ופרופ' ליאת איילון וד"ר אילת דסה מאוניברסיטת בר אילן.

ממצאי המחקר פורסמו בעיתון הארץ.נפגשנו, התרגשנומייסד שותף ומנכ"ל מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע התארח בפורום בכירי המשק של חיפה והצפון

פורום בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה ואגודת הידידים של האוניברסיטה נערך בהשתתפות פרופ' אמנון שעשוע, מייסד שותף ומנכ"ל מובילאיי. את המפגש אירחו נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין, יו"ר הוועד המנהל, מולי אדן, אשת העסקים גליה אלבין, נשיאת אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה ומנכ"לית אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה, שירה בן- אור. במפגש, שכלל את מיטב הבכירים במשק העסקי בצפון, הרצה שעשוע בנושא  "בינה מלאכותית, רכבים אוטונומיים ומכשירים נישאים"  ובהמשכו נערך שיח פתוח מרתק. במפגש השתתפו: מוטי זייד, דב שפיר, עטשי זיידאן, ריקי ואלון גרנות, טליה זאבי, אריאל ושלמה מרקל ועוד.

לצפייה בתמונות מהאירוע לחץ כאן.

מימין לשמאל: מולי אדן, אורנה ירום, אבי ירום

מימין לשמאל: אלון גרנות, חמי שטיינברג, אור שחף


ראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו, התארח בפורום בכירי המשק

פורום בכירי המשק ממשיך לארח את האנשים שעמדו ועומדים בחזית העשייה, והפעם ראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו, שחלק עם חברי הפורום תובנות מניסיונו בזירה הבטחונית והעסקית. הפורום הוקם במטרה להוביל לשיתוף פעולה בין המנהיגות העסקית-כלכלית בישראל ובין מפעלי המצוינות של האוניברסיטה. במפגש השתתפו גם משה קראדי, יונל כהן, עדי ליבנת, גד פרופר, דן פרופר, עמי שגיא, ישראל מקוב, אלי הורביץ, ליגד רוטלוי, חיים סקאל ועוד.

לצפייה בתמונות מהאירוע לחץ כאן.

מימין לשמאל: איתן אדרס, אבי ברבר


טקס פתיחת השנה לתוכנית הבינלאומית להתפתחות הילד

המחזור החמישי של התוכנית הבינלאומית להתפתחות הילד הושק בטקס חגיגי בהשתתפות נציגי סגל דיפלומטי בכיר משגרירויות אוסטרליה, קניה, ליבריה, הולנד ומיאנמר. 19 הסטודנטים בתוכנית הם אנשי מקצוע בארצותיהם, שמתמחים בטיפול בילדים, רבים מהם ילדים בסיכון. הסטודנטים מגיעים מ-14 ארצות שונות: אוגנדה, אתיופיה, אוסטרליה, אלבניה, בוטסואנה, גיאורגיה, גאנה, ליבריה, ניגריה, הולנד, אורוגוואי, ארה"ב, מיאנמר וקניה.
איש העסקים איתן סטיבה, שתרומתו הנדיבה מאפשרת את קיום התוכנית, הזמין את הסטודנטים לספר על תוכניותיהם לאחר שישלימו את הלימודים באוניברסיטת חיפה, ואלה נענו ושיתפו בחלומותיהם באופן מרגש. נציגת הקרן ההולנדית ע"ש ברנרד ואן ליר בישראל, ראש התוכנית פרופ' אבי שגיא-שורץ, ומנכ"לית אגודת הידידים שירה בן-אור, בירכו את הסטודנטים ואיחלו להם הצלחה בלימודים באוניברסיטת חיפה.


אירוע פתיחת שנה של תוכנית דלתא

טקס חגיגי לציון פתיחת המחזור השישי של תוכנית דלתא לתמיכה בסטודנטים בני העדה האתיופית נערך על ידי היחידה למצוינות אקדמית בדיקנאט הסטודנטים ואגודת הסטודנטים.
בטקס השתתפו הילה אפרתי-הלפר, מנהלת תקשורת ארגונית וקשרי קהילה בחברת דלתא גליל תעשיות בע"מ, דיקנית הסטודנטים פרופ' ג'ני קורמן, ראש מנהל הדיקנאט מירב אילון, נשיאת אגודת הידידים גליה אלבין, ומנכ"לית האגודה שירה בן-אור. התוכנית, שפועלת כבר שש שנים, היא מסגרת חברתית וחינוכית לצמצום פערים, שמשמשת דוגמה ומופת לשיתוף פעולה ראוי בין התעשייה לאקדמיה. הסטודנטים בתוכנית מקבלים מלגות, מחשבים ניידים ומעטפת שירותים הכוללת קורסי מיומנויות למידה והעשרה, קורס רטוריקה וקורס קריירה לקראת סוף התואר.


אירוע קבלת פנים לרגל מינויה של גליה אלבין לנשיאת אגודת הידידים

האירוע התקיים בביתם של אריאל וד"ר שלמה מרקל בחיפה. נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין בירך את אלבין ואמר: "גליה היא נכס חשוב לאוניברסיטה. הנשיאה החדשה היא חיפאית גאה, יצירתית ומצליחה, ואני בטוח שהיא תסייע לנו רבות בהפיכת חזון המולטיברסיטה למציאות בשטח".
בין הנוכחים באירוע: יו"ר הוועד המנהל מולי אדן, שמואל בן דרור ורעיה שטראוס, פעילה פילנטרופית ובעבר מבעלי חברת שטראוס, מירי ויוסי אלבז, בעלים ומנכ"ל דומינוס פיצה והאלוף במיל' יום טוב סמיה ועוד.

מימין לשמאל: פרופ' רון רובין, מוטי זייד, אריאל מרקל, גליה אלבין

מימין לשמאל: גליה אלבין, יום-טוב סמיה


הענקת תואר ד"ר לשם כבוד לפרופ' פיטר סאלוביי, נשיא אוניברסיטת ייל

אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד לנשיא אוניברסיטת ייל, פרופ' פיטר סאלוביי. התואר הוענק לסאלוביי בהוקרה על מחקריו פורצי הדרך ותרומתו המדעית לחקר הפסיכולוגיה, ובמיוחד בתחום האינטליגנציה הרגשית. הנשיא פרופ' רון רובין ברך את פרופ' סאלוביי ואמר: "כושר מנהיגותך יוצא הדופן מעורר השראה אדירה באקדמיה. באמצעות תואר הכבוד אנחנו מבקשים להודות לך על מחקריך המכוננים ועל קשריך האיתנים עם האקדמיה הישראלית בכלל ועם אוניברסיטת חיפה בפרט".

מימין לשמאל: ד"ר יהודית ריכטר, פרופ' רון רובין, פרופ' פיטר סאלוביי, פרופ' גוסטבו מש, ד"ר שמעון אקהויזבוגר בפסגה
אלון גרנות, בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני בכלכלה באוניברסיטת חיפה (בשיתוף עם הטכניון) בהצטיינות. מיד לאחר סיום לימודיו, אלון החל לעבוד בחברת אלסינט, מובילה טכנולוגית עולמית בתחום ההדמיה הרפואית, המשיך כסמנכ"ל בקיוליק אנד סופה ישראל, בתחום הציוד ליצור מוליכים למחצה, משם עבר לפרוטרום תעשיות, חברה מובילה בתחום טעמים וחג טבעיים לתעשיית המזון והתרופות.

אלון שב בזיכרונו ללימודי התואר שלמד ושיתף אותנו בתובנות משמעותיות ומעוררות השראה אודות הניסיון החשוב שצבר לאורך הדרך.

כיצד אתה זוכר את חוויית הלימודים באוניברסיטת חיפה?

שינוי מרענן לאחר מלחמת לבנון הראשונה - "שלום הגליל", להגיע למרחבי הדשא ולתוך אולמות האוניברסיטה והמפגש עם האקדמיה, הסגנון המיוחד של כל מרצה, השילוב בין המקצועות השונים, הווה חוויה מעמיקה וכניסה לעולמות חדשים שלא הכרתי קודם. בשנה השלישית ללימודים התחלתי גם לעבוד כמתרגל באוניברסיטה, ניסיון שהקנה לי הבנה עמוקה יותר של העולם האקדמי. חווית הלימודים, תוך כדי עבודה וחיי חברה עשירים הנם זיכרון חזק מתקופת הלימודים.

האם זכור לך מרצה שעורר בך השראה באופן מיוחד במהלך לימודיך?

היו מספר מרצים שעוררו השראה:
פרופ' נחום ביגר שבסגנונו הבהיר, לימד את יסודות המימון.
פרופ' מיכאל פרי שלימד את יסודות השיווק ונתן לי פרספקטיבה מעשית מעבר לאקדמית.
פרופ' יוסי יגיל שליווה אותי גם בתזה בשלוב עם אוניברסיטת NYU כולל שימוש בביט נט ( לפני האינטרנט..).
פרופ' אורי בן ציון בתואר המשותף עם הטכניון שתרם הרבה למחקר וגם לכתיבת מאמרים משותפים שפורסמו במגזינים כלכלים חשובים.

כיצד אתה מרגיש שהתואר סייע לך בתחום עיסוקך כיום?

התואר הווה בסיס למחשבה כלכלית ועסקית כמנהל תקציב ובקרה באלסינט, כסמנכ"ל בקיוליק אנד סופה ובפרוטרום, חברה חיפאית קטנה שצמחה להיות אחת מהמובילות העולמיות בתחומה ונמכרה בשווי של 7 מיליארד דולר לחברה IFF האמריקאית.

היסודות הנלמדים בתואר הנן אבן בסיס להבנה הסביבה העסקית ומעשירים את היכולת לנתח את הנתונים המאקרו והמיקרו כלכליים, לקבלת החלטות שיביאו לצמיחה רווחית עקבית.

מה היית ממליץ למי שמתלבט האם ללמוד תואר בתחומים האלו?

אני חושב שכדאי להיפגש עם מספר בוגרים כדי להתרשם מהם מה נותן התואר, באלו תחומים ומה האפשרויות שגלומות בהמשך לבוגר האוניברסיטה.

באיזו מידה אתה רואה חשיבות במעורבות של בוגרים בסיוע ובקידום האוניברסיטה?

במידה משמעותית בשווק האוניברסיטה בארץ ובעולם, הבוגרים הם אחד מתוצרי האוניברסיטה ונכון לעשות שימוש על מנת לשווק את זה.

מילה לסיום?

נושא בגאווה את היותי בוגר אוניברסיטת חיפה!מפגשים מהסוג האקדמי