ידידים משפיעים

תורמים למחקרים פורצי דרך ולעשייה חברתית בישראל


מחקרים בחזיתניווט בשירות המחקר והבריאות

פיתוח גישות פורצות דרך לניווט אוטונומי בהתבסס על בינה מלאכותית במעבדה לניווט והיתוך מידע למערכות אוטונומיות בראשות ד"ר איציק קליין.

כוחם של הרגשות בעולם העבודה

במעבדה לחקר רגשות בארגונים בראשות ד"ר אריק חשין חוקרים את ההשפעה והכוח העוצמתי הפונקציונלי של רגשות וגילוים בין א/נשים במקום עבודה ברמת הארגון, הקבוצה והפרט.

מניעת התפרצות חוזרת של סרטן שד גרורתי

מחקר חדשני למניעת התפרצות חוזרת של סרטן השד כמחלה גרורתית במעבדה לחקר גרורות רדומות ומניעת התפרצות מחודשת של סרטן שד בראשות ד"ר דלית ברקן.

מפצחים את הקוגניציה האנושית

במכון לעיבוד מידע וקבלת החלטות (המעמק"ה) בראשות פרופ' שי גבאי משתמשים בכלים רב-תחומיים כדי לפענח את הקשר בין מוח להתנהגות.


עשייה חברתית באקדמיה


שינוי נהלים בטיפול בנפגעי/ות תקיפה מינית

הקליניקות המשפטיות לשינוי חברתי משלבות בין למידה אקדמית לעשייה פרקטית לקידום שינוי חברתי באמצעות המשפט. סוגיה אחת מיני רבות בהן נעשה שינוי בזכות עבודת הקליניקות היא נהלי הטיפול בנפגעי/ות תקיפה מינית.

מוביליות חברתית באמצעות השכלה גבוהה

תכנית \'יחד איתן\' היא יוזמה לשילוב נשים דרוזיות וערביות בגילאי 65-30 בתכנית לימודים ייעודית שמספקת לסטודנטיות ליווי רב-תחומי וסיוע בהתגברות על חסמים לאורך כל מסלול הלימודים.

קידום שוויון מגדרי במרחב האקדמי והציבורי

הפורום למשפט, מגדר ומדיניות חברתית משמש כבימה אקדמית לקידום מחקר, הוראה ועיצוב מדיניות ציבורית בנושאים של אי שוויון מגדרי, תוך התמקדות במשפט ככלי מרכזי להנעת רפורמות שתכליתן העצמת נשים וקידום השוויון המגדרי בישראל.


הזדמנויות נוספות לתרומה


קידום פתרונות ברי קיימה לעתיד

זיהוי מקורות ברי קיימה לאספקת מזון בריא ופתרונות ימיים לשימור האוקיינוסים למען הדורות הבאים לעתיד בר קיימה. 

אוניברסיטת חיפה מובילה מחקר פורץ דרך בתחומים כגון ביטחון תזונתי, השפעות של גורמי לחץ סביבתיים על החיים בים, חינוך לשינויי אקלים ותקשורת בין המינים.​ פורצים דרך לשוויון חברתי

חתירה מתמדת לחברה צודקת ושוויונית יותר באמצעות הנגשה של השכלה גבוהה לכלל המגזרים, תמיכה באוכלוסיות שוליים ומינוף המגוון האנושי וההיסטוריה הייחודית של חיפה לקידום סובלנות ודו קיום. 

הקמפוס של אוניברסיטת חיפה הוא מיקרוקוסמוס שמייצג את הפסיפס החברתי העשיר של ישראל ומניע חדשנות ויצירתיות. יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים, סטודנטים בינלאומיים ואנשי ביטחון לומדים וחוקרים יחד באווירה של כבוד וסובלנות. אנו מאמינים שהדרך היחידה להתמודד בהצלחה עם האתגרים הטכנולוגיים, הכלכליים, הבריאותיים והחברתיים העתידיים של העולם היא לצמצם את אי השוויון, להשקיע ביוזמות לקידום ניידות חברתית ולחזק את המרקם האנושי.איכות ואריכות חיים

קידום מחקר חדשני בתחומי המוח והאפיגנטיקה, תוך שימוש במודלים חישוביים כדי לחזק את שירותי הבריאות ולשפר את איכות החיים של כולנו. 

מדעני המוח, חוקרי האבולוציה, מומחי בריאות הציבור וחוקרי הסרטן שלנו מיישמים גישה חלוצית ואינטגרטיבית לשיפור איכות החיים, ומפתחים טיפולים חדשניים ומותאמים אישית שיאפשרו חיים ארוכים ובריאים יותר. טכנולוגיות חדשות בשירות מדעי הרוח

שימוש בטכנולוגיה בחקר מדעי הרוח מאפשר לקדם את התרבות, לעורר יצירתיות ולמצוא פתרונות טובים יותר לסוגיות שיעסיקו את המין האנושי במאה ה-21 ומעבר לה. 

כיצד להבטיח שימוש אחראי באינטליגנציה מלאכותית? מי יגן על המידע האישי שלנו מפני פעולות זדון ועל בטחון המדינה מפני התקפות סייבר? איך לרתום את מדעי הנתונים לשיפור הבריאות שלנו? - אלה רק כמה מהשאלות שמדעני אוניברסיטת חיפה מנסים להשיב עליהן כדי להתכונן טוב יותר לעתיד. 


מלגות לסטודנטים וסטודנטיות

מאז ייסודה לפני כ-50 שנה, אוניברסיטת חיפה חרטה על דגלה להפוך את ההשכלה הגבוהה לנגישה לכל. כמוסד האקדמי הפלורליסטי בישראל, האוניברסיטה מחויבת לצמצום פערים חינוכיים וכלכליים בחברה הישראלית. בכל שנה האוניברסיטה מעניקה סיוע בשכר לימוד בהיקף של מיליוני דולרים, כדי לתמוך בחלומות האקדמיים והמקצועיים של סטודנטים מוכשרים וחרוצים מכל הקשת החברתית בארץ. מלגות  סטודנטים הן כוח מניע בהצלחה של אוניברסיטת חיפה. המלגות הן השקעה מרכזית בעתיד האקדמי של ישראל במטרה לעמוד באתגרים החברתיים, התרבותיים והטכנולוגיים הניצבים בפיתחנו בהמשך הדרך.

תוכנית למוביליות חברתית

אוניברסיטת חיפה השיקה יוזמה נרחבת לקידום מוביליות חברתית לסטודנטים מאוכלוסיות מיעוטים מוחלשות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל. התוכניות מכוונת להעצים, להרחיב ולהגדיר מחדש את התפקיד של ההשכלה הגבוהה כמנוע לשינוי.

תוכנית ליזמות חברתית

התוכנית החדשנית ליזמות באוניברסיטת חיפה תומכת ומטפחת חלוצים חברתיים צעירים ממגוון מחלקות אקדמיות, שעובדים יחד על פתרונות לאתגרים בעולם האמיתי.


כל תרומה מחוללת שינוי


תרומתך הכספית היא בעלת ערך מעבר לסיוע הכלכלי המיידי לסטודנטים נזקקים ו/או מצטיינים או לקידומו של מחקר מסוים. הסיוע הכלכלי מאפשר לאדם צעיר בתחילת דרכו להשתלב במרקם החיים הבריא בחברה בישראל, על מנת שיוכל להחזיר בעתיד לחברה ולקהילה ולהיות אזרח תורם בעצמו. התמיכה במחקר פורץ דרך, עשויה להוביל לשינוי משמעותי ולשיפור באיכות חייהם של אנשים רבים בישראל ובעולם כולו.

ההשפעה באמצעות התרומה, משולה לאדם המשליך אבן למימיו של אגם. בתחילה נוצר מעגל אחד מצומצם סביב לאבן, אך במהרה מתרבים מסביבו מעגלים נוספים, שאף הולכים ומתרחבים. לפעולה נקודתית לכאורה כמו תרומה, קיימת השפעה נרחבת, אשר לעיתים לא ניתן לאמוד מראש את היקפה ועצמתה.

זאת ועוד, נתינה כספית, קטנה כגדולה, יש בה ערך רב משמעות לתורם עצמו. חוקרים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד מצאו כי נתינה כספית מביאה לתחושת סיפוק, שמחה, משמעות ואושר עבור הנותן.
(Feeling Good about Giving, Lalin, Aknin, Norton and Dunn, 2009).


למה ניתן לצפות מתהליך התרומה?


עם קבלת תרומתך הנדיבה, נשלח אליך מכתב תודה על התרומה וכן חשבונית וניירת עמותה רלבנטית המוכרת למס. במקביל, מנותבת תרומתך ישירות לנושא בו בחרת לתמוך ומטופלת על ידי הרשויות האקדמיות באוניברסיטת חיפה. לאחר מתן התרומה תקבל מעת לעת דיווח ועדכון שנתי אודות תרומתך ותוצאותיה.