מחוללים שינוי

תורמים למחקר ולמדע פורצי דרך בישראל
חשוב לדעת כי תרומתך הכספית היא בעלת ערך מעבר לסיוע הכלכלי המיידי לסטודנטים נזקקים ו/או מצטיינים או לקידומו של מחקר מסוים. הסיוע הכלכלי מאפשר לאדם צעיר בתחילת דרכו להשתלב במרקם החיים הבריא בחברה בישראל, על מנת שיוכל להחזיר בעתיד לחברה ולקהילה ולהיות אזרח תורם בעצמו. התמיכה במחקר פורץ דרך, עשויה להוביל לשינוי משמעותי ולשיפור באיכות חייהם של אנשים רבים בישראל ובעולם כולו.

ההשפעה באמצעות התרומה, משולה לאדם המשליך אבן למימיו של אגם. בתחילה נוצר מעגל אחד מצומצם סביב לאבן, אך במהרה מתרבים מסביבו מעגלים נוספים, שאף הולכים ומתרחבים. לפעולה נקודתית לכאורה כמו תרומה, קיימת השפעה נרחבת, אשר לעיתים לא ניתן לאמוד מראש את היקפה ועצמתה.

זאת ועוד, נתינה כספית, קטנה כגדולה, יש בה ערך רב משמעות לתורם עצמו. חוקרים בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד מצאו כי נתינה כספית מביאה לתחושת סיפוק, שמחה, משמעות ואושר עבור הנותן
(Feeling Good about Giving,Lalin, Aknin, Norton and Dunn, 2009).

למה ניתן לצפות מתהליך התרומה?


עם קבלת תרומתך הנדיבה, נשלח אליך מכתב תודה על התרומה וכן חשבונית וניירת עמותה רלבנטית המוכרת למס. במקביל, מנותבת תרומתך ישירות לנושא בו בחרת לתמוך ומטופלת על ידי הרשויות האקדמיות באוניברסיטת חיפה. לאחר מתן התרומה תקבל מעת לעת דיווח ועדכון שנתי אודות תרומתך ותוצאותיה.


פרויקט ״מגדל תגליות הבריאות״


הקמת מכון מחקר המוקדש כולו לבריאות האדם, למחקר יישומי ולתגליות רפואיות תוך שיתוף ושילוב פעילות
המחקר של אוניברסיטת חיפה בתחום מדעי החיים והבריאות בקמפוס הקריה הרפואית רמב"ם.
בשנים האחרונות מרכזת אוניברסיטת חיפה מאמץ ניכר בפיתוחם האקדמי של מדעי החיים ומדעי הרווחה
והבריאות.

בפקולטה למדעי הטבע מתקיים כיום מחקר איכותי המתמקד בין היתר בנוירו-ביולוגיה ובנוירופסיכולוגיה, בחקר הסרטן ובחקר מחלת האלצהיימר. במקביל, מתפתח בפקולטה לרווחה ובריאות מערך מחקרי רחב העוסק בתחומים טיפוליים שונים - פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, סיעוד, בריאות הציבור והפרעות בתקשורת.

מקומו הפיסי הטבעי של המחקר היישומי בתחום מדעי החיים והבריאות הוא בית החולים.
הקמתו של מגדל תגליות הבריאות בלב הקריה הרפואית רמב"ם, תאפשר הפרייה הדדית בין חוקרי האוניברסיטה בתחום מדעי החיים והבריאות לבין אנשי מקצוע, כאשר שאלות מחקר מרכזיות העולות מתוך העבודה הקלינית היומיומית, יבחנו במעבדות המחקר המספקות ידע ותשובות, ומפתחות חלופות טיפוליות חדשניות. העבודה בבית החולים תנגיש לחוקרי האוניברסיטה את המשאבים הקליניים הנדרשים ואת מערך המכשור המתקדם הקיים בבית החולים ותביא לקידום מחקרים פורצי דרך.

שילוב פעילות המחקר של האוניברסיטה במגדל תגליות הבריאות יוצר הזדמנות היסטורית לשיתוף פעולה הדוק בין שלושה מוסדות אקדמיים ומקצועיים מובילים:
בית החולים רמב"ם, אוניברסיטת חיפה ובית הספר לרפואה של הטכניון הפועל בקרבת מקום. השילוב בין גופי הרפואה והמחקר יאפשר את הקמתו של מרכז מחקר ראשון ויחיד מסוגו בארץ ואשר לא ייפול ברמתו משום מרכז דומה בעולם.

המרכז יאפשר שיתוף פעולה ביישום הידע הבסיסי ושילובו בפיתוחים טכנולוגיים אשר יתרמו לשיפור איכות החיים ויפעלו לטובת בריאות הציבור בכלל ולרווחת תושבי איזור חיפה והצפון בפרט.

מגדל תגליות הבריאות ישמש מרכז רב-תחומי ובינתחומי של ידע, מחקר ופיתוח יישומים, אשר יתמוך בביסוס מעמדה של העיר חיפה כמוקד משיכה מדעי. הקמתו תהווה מנוע לפיתוח תעשיות עתירות ידע, תעשיית הביוטק, המכשור הרפואי והתרופות. הפעילות שתתקיים בו תביא לצמיחה כלכלית ומדעית, ותהווה מקור משיכה לחוקרים ישראלים וזרים ואף לחוקרים ישראלים שפעילותם המחקרית מתקיימת כיום מחוץ לגבולות הארץ.

שילוב פעילותה של האוניברסיטה במרחב הפיסי של בית החולים מהווה חלק ממהלך אסטרטגי רחב היקף, במסגרתו הופכת אוניברסיטת חיפה למוסד אקדמי מרובה קמפוסים, דבר שיאפשר לה להעמיק את עשייתה ומעורבותה במרקם החברתי של חיפה והצפון.
בקשת תמיכה


האוניברסיטה עושה בימים אלה מאמץ לגיוס משאבים בסך 30מליון דולר, הנחוצים להקמת המתקנים
הפיסיים שיאפשרו את פעילותה המחקרית בבניין החדש, בקמפוס בית החולים.
מאמץ זה, המגובה בתמיכה ממשלתית רחבה יאפשר לאוניברסיטה להשלים מהלך משמעותי לקידום פעילותה המחקרית והאקדמית בתחום מדעי החיים והבריאות והוא מהווה נדבך חשוב בהתפתחותה כמוסד אקדמי רב-קמפוסי בעל השפעה ומעורבות מוחשית בצפון הארץ. נוקיר את תמיכתך החיונית במאמץ זה באמצעות הקדשת מתקני האוניברסיטה על שמך או על שם מי מיקיריך אשר שמו יהיה כרוך במפעל זה לנצח.
תמיכתך בסך 10 מיליון דולר תאפשר לאוניברסיטה להקדיש על שמך את הפקולטה למדעי הטבע או את הפקולטה
למדעי הרווחה והבריאות.
תמיכתך בסך 4 מיליון דולר תאפשר לאוניברסיטה להקדיש על שמך כל אחד מחוגי הלימוד שיפעלו תחת קורת הגג של מגדל תגליות הבריאות. במסגרת תרומה נכבדה זו תוקם בין היתר קרן לקליטת מדענים חוזרים מחו"ל.
תמיכתך בסך 2.5 מיליון דולר תאפשר לאוניברסיטה להקדיש על שמך את מכון הדימות (FMRI) אשר יוקם במסגרת הפרויקט.
תמיכתך בסך 2 מיליון דולר תאפשר לאוניברסיטה להקדיש על שמך אחת ממעבדות המחקר הבאות העתידות לקום במגדל החדש:

  • מעבדה לחקר האלצהיימר - חקר מנגנונים מולקולאריים ותאיים עליהם מושתת הזכרון האנושי, בראשות פרופ'
    קובי רוזנבלום
  • מעבדה לחדשנות בטכנולוגיה שיקומית, בראשות פרופ' תמר וייס
  • מעבדה לחקר סרטן השד – תרדמת והתפתחות גרורות, בראשות ד"ר דלית ברקן
  • מעבדה לגנטיקה ואפיגנטיקה של זיקנה ואריכות ימים, בראשות ד"ר גיל עצמון
  • מעבדה לחקר מנגנונים מולקולריים בהחלמה מדלקת, בראשות ד"ר עמירם אריאל


אוניברסיטת חיפה מוקירה את ידידיה ותומכיה, ותתכבד להוקיר את תרומתך הנדיבה. הקדשת מתקני האוניברסיטה בקריה הרפואית רמב"ם על שמך, תצוין בטקס חגיגי בהשתתפות ראשי האוניברסיטה, נציגים ומוזמנים מטעמך.

נודה אם תשקול בחיוב בקשה זו.