מקבלי תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד - נובמבר 2022


משה ספדימשה ספדי הוא אדריכל, מתכנן ערים, מחנך, תיאורטיקן וסופר. במשך 60 שנות קריירה מפוארת חקר ספדי את העקרונות המהותיים של עיצוב המחויב לאחריות חברתית, באמצעות פיתוח פילוסופיית עיצוב מקיפה בקנה מידה אנושי.

המגוון הרחב של פרויקטים פרי עיצובו כולל מוסדות תרבות וחינוך, מבני ציבור, שכונות וגנים ציבוריים, בנייני מגורים, מרכזים עירוניים רב-שימושיים, שדות תעופה ותוכניות אב לקהילות קיימות ולערים חדשות. פרויקטים של ספדי נמצאים בצפון ובדרום אמריקה, במזרח התיכון וברחבי אסיה. 

ספדי הוא אזרח ישראל, קנדה וארצות הברית. הוא סיים את לימודיו באוניברסיטת מקגיל במונטריאול, קנדה. ב-1964 הוא הקים משרד אדריכלות כדי להוציא לפועל את 'הביטאט 67' - עיבוד של עבודת הגמר שלו לתואר ראשון שהיווה נקודת מפנה באדריכלות מודרנית. 

ספדי זכה במספר רב של פרסים ועיטורים, ובכללם אות המסדר הקנדי, מדליות זהב מהמכון המלכותי לאדריכלות של קנדה וממכון האדריכלות של ארה"ב, פרס העיצוב הלאומי למפעל חיים מאת ממכון קופר-יואיט, ולאחרונה - פרס וולף לאדריכלות - על קריירה שמונעת על ידי יצירתיות וניסיונות להתמודד עם האתגרים החברתיים של אדריכלות מודרנית.